Pierre Dukan proponuje nam więc przejść do kolejnego etapu zalecanej przez niego diety. Etapem tym jest tak zwana faza naprzemienna pozwalająca na łączenie diety ściśle proteinowej z posiłkami, w których nabiał, owoce morza i chude mięso są uzupełniane przez surowe i gotowane warzywa.
W czasie trwania tej fazy diety tracimy na wadze zazwyczaj kilogram w ciągu tygodnia, musimy jednak pamiętać, że, tak samo, jak i w czasie trwania fazy uderzeniowej, nie wolno nam przygotowywać posiłków, których skład wykroczą poza listę dozwolonych produktów.
Dieta proteinowa na tym etapie jest uważana przez pacjentów za dość wygodną, osoby, które stosują się do zaleceń jej twórcy podkreślają też, że na tym etapie nie przeszkadza im już pewna monotonia charakterystyczna dla diety czysto proteinowej.
Podobnie, jak miało to miejsce w czasie trwania pierwszej fazy diety, można jeść wtedy, kiedy ma się na to ochotę. Warto mieć przy tym na uwadze to, że dieta Dukana jest zaś na tym etapie o wiele lepiej tolerowana przez organizm, gdy nie zapominamy o piciu dużej ilości wody mineralnej uzupełnianej o filiżankę kawy lub szklankę herbaty.
Dla wielu osób trudność stanowi przede wszystkim ustalenie optymalnej długości faz, w czasie których spożywa się produkty proteinowe oraz uzupełnia się jej o warzywa. Dieta Dukana i w tym kontekście nie ogranicza nas jednak.
Jeżeli chcemy, aby po dniu spożywania samych protein od razu następował dzień poświęcony na jedzenie warzyw możemy wcielić taki plan w życie, nic nie stoi jednak na przeszkodzie i temu, aby każdy z etapów fazy naprzemiennej diety białkowej trwał trzy, a nawet pięć dni. Dieta białkowa w tej postaci utrzymywana jest tak długo, jak tylko mamy na to ochotę, zamykamy ją więc wówczas, gdy uznajemy, że udało się nam osiągnąć wymarzoną wagę ciała.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz